صفحه اصلی ADSL خدمات خدمات اینترنت خدمات تلفن میزبانی وب تماس با ما

طریقه نصب Windows XP

برای نصب ویندوز XP ابتدا یک سی دی بوت ایبل (BOOTABLE) ویندوز XP(ترجیحا" سرویس پک 2)تهیه کنید.

رایانه را روشن کنید ودر همان ابتدای روشن شدن رایانه(بعد از شنیدن صدای بوق رایانه) دکمه DELETE کیبورد را چندین بار متوالی بزنید تا صفحه ای آبی رنگ در مقابل شما ظاهر شود. از قسمت سمت چپ تصویر گزینه دوم(advanced BIOS features) را انتخاب کنید و دکمه اینتر را فشار دهید.

پس از وارد شدن در این قسمت با استفاده از کلیدهای جهتی گزینهDevice) Boot (First را انتخاب کنید.پس از قرار گرفتن بر روی این قسمت با چند بار زدن دکمه + گزینه CD Rom را انتخاب کنید. حال دکمه ESC را بزنید تا وارد صفحه ی اصلی شوید. از منوی سمت راست بر روی گزینه Save & Exit Setup اینتر کنید.حرف Y را تایپ کنید. مجدادا" اینتر کنید. در این لحظه سیستم شما Restart خواهد شد. چند لحظه صبر کنید تا در پایین صفحه عبارت Press any key to boot from CD… را ببینید. یک دکمه را فشار دهید.

صیر کنید تا صفحه ای آبی رنگ که در بالای آن نوشته شده است Windows setupدر مقابل شما ظاهر شود.

چند دقیقه صبر کنید. در هر یک از این صفحات در پایین صفحه کاری را که شما باید انجام دهید نوشته شده است که اگر کمی انگلیسی بلد باشید به راحتی از عهده ی آن برخواهید آمد.(در صورتیکه در پایین صفحه چیزی نوشته نشده باشد یعنی باید صبر کنید.)

در بالای صفحه ی بعد گزینه Windows xp professional setup را خواهید دید. در این صفحه اینتر کنید.

در صفحه ی بعد گزینه Windows xp licensing agreement را خواهید دید. دکمه F8 رابزنید.(در کیبورد های جدید دکمه های F1 تا F12 برای دو منظور طراحی شده اند.پس حتما" توجه کنید که دکمه F8 کیبورد توسط کلید مربوطه که معمولا" در بالای کیبورد قرار دارد فعال باشد.)

بعد از فشار دادن دکمهF8 صفحه ی بعد را خواهید دید.                                      

از این صفحه به بعد در بالای تمامی صفحات عبارت Windows xp professional setup می بینید.

در این صفحه دکمه ESC را فشار دهید.

در صفحه بعد درایو مورد نظر را برای نصب ویندوز انتخاب کنید.( ترجیحا" C:\).

در صفحه بعد حرف C را بزنید.

در صفحه بعد گزینه Format the partition using the FAT file system را انتخاب کنید.

در صفحه بعد F را فشار دهید.

در صفحه بعد اینتر کنید.

چند لحظه صبر کنید تا درایو مورد نظر فرمت شود.

بعد از فرمت شدن درایو، سیستم به صورت اتوماتیک فایل های مورد نیاز را برای نصب ویندوز کپی می کند.

بعد از اتمام کار کپی فایل ها سیستم شما بعد از 15 ثانیه Restart می شود.

از این لحظه سیستم شروع به نصب ویندوز می کند و تا اواسط کاردیگر نیازی نیست که شما دست به دکمه ای بزنید.

در اواسط کار یک صفحه در مقابل شما ظاهر خواهد شد که رد شدن از این مرحله کار سختی نیست و فقط کافی است که Password(رمز عبور) نوشته شده بر روی جلد CD را وارد کنید و Nextبزنید. و در مقابل کادر Computer Name اسمی را تایپ کنید. بقیه کارها راحت هستند و به راحتی و با Next زدن می توانید از آنها عبور کنید.ضمنا پسورد ویندوز سرویس پک ۲ اینه 7QVT6-T2738-WRKJB-YKRFQ-XVK98

در صفحه ی اول Next را بزنید.در صفحه ی دوم نام خود را در قسمت Name وارد کنید.در صفحه ی سوم پسورد (رمز عبور) نوشته شده بر روی جلد CD را وارد کنید و Next را بزنید.در صفحه ی چهارم برای کامپیوتر خود یک نام انتخاب کنید و جهت تعیین پسورد برای ورود به ویندوز ، در قسمت Administrator password رمز عبور دلخواهی را وارد کنید و در قسمت Confrim password مجدادا" آن را تایپ کنید.البته تعیین پسورد به صورت دلخواه است و شما می توانید در این قسمت چیزی تایپ نکنید ولی اگر پسورد انتخاب کردید آن را فراموش نکنید!.در صفحه پنجم در قسمت What country / region are you in now? ایران را انتخاب کنید و در قسمت What area code (or city code)are you in now? کد شهر محل اقامت خود را وارد کنید مثلا" 0711 برای شیراز.در صفحه ی ششم در قسمت Date & Time تاریخ و ساعت رایانه خود را وارد کنید و در قسمت Time zone ، تهران (GMT +3:30=Tehran) را انتخاب کنید.مواردی را که در مورد آنها توضیح داده نشده است تغییر ندهید.

بعد از رد شدن از این قسمت تا وقتی که ویندوز نصب شود حدود 15 تا 20 دقیقه فرست دارید تا به کارهای دیگر بپردازید و دیگر نیازی به صدور فرمان از جانب شما نمی باشد تا وقتی که ویندوز به طور کامل نصب شود و شما وارد محیط ویندوز شوید.

بعد از بالا آمدن ویندوز(سرویس پک2 ) در ابتدا از شما خواسته می شود که تنظیماتی را انجام دهید.

انجام این تنظیمات نیز کار سختی نیست و فقط دو نکته را در نظر داشته باشید:

1- هر گاه در این تنظیمات از شما خواسته شد که به اینترنت متصل شوید گزینه دوم را انتخاب کنید و Next بزنید.

2- اگر از شما خواسته شد نامی را تایپ کنید، نامی را به غیر از اولین نام را انتخاب کنید.

3- در صورت بروز هرگونه مشکل در همین پست پیام بزارید mailto:computer.iran.kh@gmail.com   یا ایمیل بزنید.

برای رد شدن از این تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید:

در صفحه ی اول Next را بزنید.در صفحه دوم گزینه دوم یعنی Not right now را انتخاب کنید و Next را بزنید. در صفحات سوم و چهارم ، در هر دو مورد گزینه دوم یعنی No,not at this time را انتخاب کنید. در صفحه پنجم نامی به غیر از نام اول(Computer name) را انتخاب کنید.در صفحه ششم Finish را بزنید.

تنها نکته ای که باقی می ماند اینکه پس از نصب برخی ویندوز ها از شما خواسته می شود که ویندوز خود را فعال کنید در غیر اینصورت ویندوز شما پس از 30 یا 60 روز از کار خواهد افتاد.

برای فعال کردن (اکتیو کردن) ویندوز سیستم را Restart کنید. در این حالت توجه کنید که CD در CD Rom نباشد و همچنین پس از Restart کردن دکمه F8 فعال باشد. پس از Restart کردن دکمه F8 را چندین بار بزنید تا یک منو در مقابل شما قرار گیرد در منوی ظاهر شده گزینه Safe mode را انتخاب کنید و صبر کنید تا ویندوز در حالت Safe mode بالا آید.CD را در CD Rom قرار دهید و فایل موجود در شاخه Crack را اجرا کنید.(در صورتیکه ویندوز نیاز به فعال کردن داشته باشد نحوه فعال کردن آن بر روی جلد CD شرح داده شده است.)پس از دیدن پیغام اکتیو شدن ویندوز سیستم را Restart کنید وCD را از CD Ram خارج کنید و صبر کنید تا ویندوز به طور معمولی بالا بیاید.

 

Copyright © 2009 Tehran DAT Network. All rightreserved.
Email:support@tehrandat.net